• NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy wełna merino jest ciepła?

Tak. Wełna merino, ze względu na swoje właściwości termoizolacyjne, zatrzymuje ciepło. Dzięki temu, mimo że wydaje się cienka, jest ciepła i nie pozwala na wychłodzenie. Wełna merino pochodzi od owiec merynosów, które żyją nawet w -20 stopniowych mrozach. 


Czy wełna merino się gniecie?

Wełna merino, nie wymaga prasowania. Lekkie zagniecenia, które powstają w wyniku złożenia ubrania, szybko rozprostowują się same. Jeśli materiał pogniecie się mocniej, warto rozwiesić go w wilgotnym pomieszczeniu np. w łazience po kąpieli, a szybko wróci do swojej pierwotnej postaci.


Czy merino gryzie?

Nie, wełna merino nie gryzie. Wełna merino jest gęsta i sprężysta, ale jej włókna są bardzo cienkie i delikatne. W kontakcie ze skórą są miękkie i delikatne, w porównaniu do tradycyjnej wełny. Merino jest bardzo przyjemna dla skóry i miła w dotyku.


Czy wełna merino się mechaci?

Niestety wełna merino się mechaci. W miarę użytkowania, na materiale mogą pojawić się drobne kłaczki. Jest to naturalny proces podczas użytkowania wełny, która nie jest zabezpieczona żadnego rodzaju polimerami, hamującymi powstawania tego typu kuleczek. Bez problemu łatwo się ich pozbędziesz. Można je ręcznie od czasu do czasu wyskubać, bądź usunąć mechanicznie np. golarką lub maszynką do golenia. Z czasem ten proces ustanie. 


Czym się różni wełna od wełny merino?

Włókna tradycyjnej wełny mają zupełnie inne właściwości w porównaniu do wełny merino. Są grube, nie zginają się w kontakcie ze skórą, przez co wełna wydaje się kłująca. Natomiast włókna merino, grubości nawet jednej trzeciej ludzkiego włosa, są bardzo delikatne i sprężyste. Sprawia to, że wełna merino jest bardzo delikatna i przyjemna w dotyku.


Czy kurtka jest ciepła i nadaje się na zimę?

Nasza kurteczka jest ciepła i nadaje się na zimowe dni. Oczywiście wszystko zależy od temperatury i aury panującej na zewnątrz. Nie zalecamy noszenia kurtki przy intensywnych opadach deszczu lub śniegu, ale przy słonecznej zimowej pogodzie i odpowiednim stroju pod kurteczką (np. bielizna termiczna i ciepły sweter), jak najbardziej jest to dobry wybór na spacer. Zalecamy połączenie kurtki z naszym ponczo, a wtedy dzięki dodatkowej warstwie cieplutkiej wełny, Twoje dziecko na pewno nie zmarznie.


Czy ponczo jest grube?

Nasze ponczo jest zrobione z jednej warstwy wełny merino. Dzięki temu jest lekkie, ale zapewnia komfort termiczny. W połączeniu z kurteczką, tworzy idealny zimowy zestaw.


Czy kurtka zajmuje dużo miejsca?

Nasze ubrania zostały przemyślane i stworzone tak, aby zapewnić komfort noszenia i bezpieczeństwo. Ze względu na to, zarówno kurtka jak i ponczo, nie są grube, nie zajmują dużo miejsca i pozwalają np. na wygodne i bezpieczne zapięcie pasów bezpieczeństwa w samochodzie.


Czy wełna merino nadaje się na lato?

Wełna merino to nie tylko doskonały wybór na zimę i jesień. Sprawdzi się także w chłodne letnie wieczory. Dzięki właściwościom termoizolacyjnym, wełna nie grzeje latem, a odprowadza wilgoć ze skóry. Jest to związane z warunkami w jakich żyją owce merynosy od których pochodzi wełna merino. Żyją one w przedziale temperatur od -20 do nawet 40 stopni celsjusza.


Czy kurtkę można prać w pralce?

Nie zalecamy prania naszych ubrań w pralce automatycznej, ze względu na ryzyko kurczenia się i zniszczenia materiału. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie pranie ręczne w letniej wodzie (max 30 stopni) i delikatne obchodzenie się z wełną podczas prania. Polecamy jednak najpierw porządnie ubranko wywietrzyć, zanim zdecydujesz się na pranie, wtedy posłuży Ci dłużej.


Co to jest ponczo samochodowe i jak go używać?

Ponczo samochodowe to okrycie dla dziecka, zakładane przez głowę, które nie posiada rękawów, a jedynie sznureczki po bokach. Dzięki temu gdy dziecko wsiądzie do auta, tylną część ponczo podnosi się do góry,  (nie ma jej pod plecami i nie poci się w foteliku), co pozwala na prawidłowe zapięcie pasów bezpieczeństwa pod ponczo. Przednia część ponczo okrywa dziecko jak kocyk, dzięki czemu jest mu ciepło. W drodze w domu do auta, ponczo stanowi dodatkową warstwę, zapewniając dziecku poczucie komfortu cieplnego.


Jakie rękawiczki dla dwulatka?

Nasze rękawiczki, dzięki regulacji rozmiaru posłużą dziecku, aż do około drugiego roku życia. Zatem sprawdzą się świetnie, aby ogrzać ręce dziecka na jesiennych spacerach, a także zimą. Jednak do lepienia bałwana i innych zabaw w śniegu, warto zaopatrzyć się w rękawice wodoodporne.


Jakie buty dla rocznego dziecka?

Nasze buciki z wełny merino, sprawdzą się doskonale dla dzieci, które jeszcze nie chodzą na spacerach. Nie ma potrzeby zakładania dziecku tradycyjnych butów do wózka, a jednak dziecko potrzebuje czegoś co ogrzeje mu stopy. Taką właśnie rolę spełniają niechodki z wełny merynosa. Dzięki możliwości wywinięcia ich na drugą stronę (wtedy są troszkę mniejsze), nadają się dla dzieci między 4 a 12 miesiącem życia (długość podeszwy 13 cm).


Jakie pierwsze buty dla dziecka?

Buciki niechodki, można nazwać pierwszymi butami dla dziecka. Są miękkie i elastyczne, dzięki temu nie krępują ruchów stopy, a jednocześnie zapewniają dziecku komfort termiczny podczas jesiennych i zimowych spacerów w wózku.